Konec tištěných diářů

Výrobky

10 let zpátky každý ředitel, manažer, asistentka, učitel a další lidé, kteří si potřebovali organizovat do detailu čas, vlastnil svůj soukromý tištěný diář/ zápisník na celý rok. Kdyby ztratil diář, bylo by to jako kdyby se mu ztratila část života. V současnosti jsou ale papírové diáře a zápisníky více a více na ústupu. Proč tomu tak je?

propisky, lepítka, mobil a pc

Pro odpověď nemusíme chodit daleko, protože vedle Vás určitě leží Váš mobilní telefon, tablet a navíc teď čtete náš článek na počítači. Ano, technika zvládne nahradit téměř vše. Tak jako jsou knihy nahrazovány elektronickými čtečkami, tak papírové notesy jsou nahrazovány elektronickými kalendáři a diáři.

Jako vlastník chytrého mobilního telefonu se můžete podívat mezi své aplikace a najdete tam minimálně jednu, která umožňuje práci s kalendářem. Většinou je tato aplikace vázaná ještě k něčemu dalšímu, jako např. k Vašemu mobilnímu telefonu, k Vaší e-mailové schránce, k internetovému prohlížeči, který používáte, atd.

V mobilních telefonech si ukládáme vše – fotky, zprávy, sociální sítě, recepty, seznamy nákupů, máme tam své mobilní finance, mobilní aplikace pro naše internetové bankovnictví, máme tam nějaké věrnostní aplikace, atd. Všechny tyto vymoženosti máme na jednom místě.

Kariérně vysoko postavení lidé, kteří mají minimum času a jejich život je jen samá schůzka, se už bez elektronického diáře nemohou obejít. Je to pro ně automatické, pohodlné a praktické, protože mají vše v mobilním telefonu a nemusí ve své pracovní tašce tahat hromadu dalších věcí, včetně těžkého diáře.
stránky diáře

Výhody elektronického diáře:

 

·         sdílení (s rodinou, kolegy, přáteli, více kalendářů naráz)

·         mobilnost, vždy po ruce

·         pohodlí a čitelnost (žádné vypisování propiskou)

·         nadčasovost, jdete s dobou, aj.

 

Nevýhody elektronického diáře:

 

·         ztráta papírového kouzla

·         neosobní, studený způsob uchovávání informací

·         omezené možnosti (nikdy nebude Váš diář vypadat přesně tak, jak byste si představovali)

·         nutnost chytrého mobilního telefonu, aj.

 

Myslíme si, že pro lidi, kteří nikdy dvakrát zvlášť neinklinovali k písemnému projevu, je elektronický diář osvobození. Na druhou stranu lidé, kteří rádi píši, rádi si schraňují vzpomínky a informace, by měli i nadále zůstat u papírových diářů. Nemusíme jít s dobou za každou cenu a v každé situaci.