Těžba eth minerem se vyplatí, mějte se však na pozoru před pyramidovými kryptoměnami

Finance
maskary-karneval.jpg


Pyramidové podnikání je stále všude na světě považováno za opovržení hodný trestný čin. Pyramidám, někdy se jim také říkalo „letadlo“, se u nás dařilo na počátku 90. let. Řada naivních důvěřivců neměla s podnikáním žádné zkušenosti a naletěli inteligentním podvodníkům. Ti se snaží působit i ve světě kryptoměn a jejich strategie je v principu naprosto shodná. Nalákat klienta na snadný zisk. Každou investici slibují navýšit několikanásobně za pár měsíců a pochopitelně, že k ní nikdy nedojde.

ethereum

A v zásadě stačí posbírat několik tisíc důvěřivců, každý z nich může přispět jen drobnou částkou, řekněme 200 korunami, a mají milion v kapse.
Ve světě kryptoměn důvěřivci věří planým slibům, že za dva, tři měsíce se hodnota investic zněkolikanásobí. K tomu však nemůže dojít kvůli samotnému principu. Zatímco hodnotu Litecoinu, Bitcoinu, Etherea, tedy měn, které se dají i těžit např. eth minerem, určuje trh, tedy nabídka a poptávka, pyramidové měny typu tzv. Ponziho schématu ovládá pouze jejich majitel.

O její skutečné výši rozhoduje podle skutečného počtu důvěřivců – investorů. Klasické virtuální měny slouží jako platidlo, jehož hodnota je skutečná, zatímco měna pyramidová je sama o sobě bezcenná a lze je směnit pouze v jejich uzavřené burze. To je však pouze teorie a skutečný výdělek vám nikdo nezaručí. Seriózní kryptoměny navíc využívají veřejný Blockchain, tedy transparentní databázi transakcí, ke které má přístup každý uživatel sítě měny, ovšem u podvodných měn nic takového neexistuje.