Recenze

Internet

Lidé v současné době běžně nakupují přes internet. Tímto způsobem nakupují dovolenou i jídlo do domácnosti. Většina lidí má své ověřené zdroje. Například pokud jste si koupili wellness na slevovém portálu a byli jste spokojeni, tak nějak podvědomě už využíváte jen tento portál. Totéž platí o ověřených obchodech. I když se jedná o internetové nakupování, i zde platí, že člověk jde tam, kde to má rád. Kde je příjemné uživatelské prostředí a podobně.
nadšení z nákupu
Někdo také rád nakupuje v Kauflandu a někdo zase v Tescu. Pokud chceme využít služby nového internetového obchodu, nebo pokud si prostřednictvím internetu chceme zajistit některé služby jako třeba ubytování v hotelu nebo masáž, samozřejmě si ověřujeme, co je daná firma zač a jestli naše peníze nepřijdou vniveč. Na internetu najdeme celou řadu recenzí na různé poskytovatele, produkty a služby. Na základě těchto recenzí se rozhodujeme a nepochybně nám mohou ušetřit opravdu dost peněz.
 nákup online

Berte to trochu s rezervou

Recenze najdete například na nákupních portálech a srovnávačích cen jako například Heureka. Dále na slevových portálech nebo na stránkách hotelových portálů. Najdete i samostatné weby na vkládání recenzí.
Určitě je pro Vaše dobro recenze sledovat, na straně druhé je ovšem třeba některé recenze brát trochu s rezervou.Samozřejmě záleží na tom, co hledáte. Pokud si chcete pořídit posilovací stroj za mnoho tisíc korun, určitě věnujete pozornost každé připomínce. Na straně druhé, pokud hledáte ubytování a nemáte mimořádné nároky, možná dokážete nad některými připomínkami i mávnout rukou. Totéž platí o restauracích. Nezřídka se totiž stává, že někteří nespokojení či naštvaní zákazníci si tímto způsobem vyřizují účty s daným podnikem. A přitom se může jednat o notorické stěžovatele, kteří nejsou spokojeni nikdy. Lidé obecně spíše sdílí negativní zkušenost než tu pozitivní. Jak to změnit? Zkuste třeba Vy sami prostřednictvím stručné recenze nabídnout druhým zpětnou vazbu.
 

4.1
10